Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Ostrowo

Ostrowo nad morzemMiędzy Karwią na zachodzie i Jastrzębią Górą na wschodzie położona jest licząca mniej więcej 500 stałych mieszkańców miejscowość Ostrowo. Okolica znajdującego się na niewielkim wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), była dawniej niejednokrotnie zalewana i tereny na wzniesieniu były wyspą – stąd też określenie miejscowości (ostrów – wyspa).

Chociaż do plaży jest mniej więcej kilometr, to wyznaczone są w tej okolicy 2 strzeżone wakacyjne kąpieliska. Sama plaża jest wyjątkowo szeroka, piaszczysta, wolna od kamieni. Kolejnego uroku dodaje jej wpływająca Czarna Woda – okoliczna rzeczka.

Ostrowo to wzorzec spokoju, w sąsiedztwie sporych ośrodków turystycznych – Jastrzębia Góra (ok 4 km), Władysławowo (około 10 km). Z tego miejsca blisko także na Mierzeję Helską czy do obfitującego w atrakcje Trójmiasta. We wsi Ostrowo pielęgnuje się także tradycje kaszubskie, nazwy barów, pensjonatów noszą kaszubskie nazwy, palą się sobótkowe ognie w noc świętojańską, a w okresie Bożego Narodzenia – kaszubskich Godów – spotkać można gromady barwnych kaszubskich przebierańców.

Latem przebywa tu mniej więcej 2 tysięcy turystów. Na ich potrzeby funkcjonuje tu wiele smażalni, barów i punktów małej gastronomii. Z kolei noclegi w Ostrowie to przeróżna propozycja: pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, domy wypoczynkowe proponujące pokoje i kwatery oraz domki w Ostrowie.

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem