Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Białogóra

bialogora nad morzemBiałogóra to miejscowość wypoczynkowa położona w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, na skraju Wierzchucińskich Błot, pomiędzy Karwią a Łebą, ok półtora kilometra od brzegu morskiego. Od Bałtyku rozdziela ją pas lasu sosnowego o szerokości ok 800 metrów, a dwa i pół kilometra w kierunku wschodnim leży zalesiona wydma, od której wieś wzięła nazwę.

Z początkiem XX wieku Białogóra rozpoczęła pełnić rolę wczasowiska nadbałtyckiego proponując noclegi nad morzem. Pomogła w tym niechybnie piaszczysta, szeroka, niezatłoczona plaża. W dzisiejszych czasach z wioski prowadzi na nią asfaltowa szosa wśród lasu, którą można przebyć pieszo lub skorzystać z tutejszych bryczek. Ostatni fragment dojścia do plaży wiedzie po wykonanym z drewna deptaku. Sama plaża w wakacje jest monitorowana przez ratowników morskich, znajduje się na niej również zjeżdżalnia wodna.

Urlopowicze którzy lubią latem pojeździć rowerem, nie będą zawiedzeni. Jest w tej okolicy dużo ścieżek i szlaków rowerowych, którymi można wybrać się na eskapadę po okolicy. Rower można również wypożyczyć w tutejszej wypożyczalni.

W otoczeniu miejscowości Białogóra znajdują się również rezerwaty przyrody – np „Białogóra” – chroniący las bagienny a także wydmy wraz z borem bażynowym. To dodatkowo miejsce lęgowe żurawi, z mnogości flory można tutaj spotkać: trzy rodzaje rosiczki, woskownicę europejską bądź wrzosiec bagienny. Inny rezerwat to „Babnica” – to część lasu dębowo – bukowego porastający wyniesienie wydmy, ze historycznym – stu czterdziesto letnim drzewostanem.

Białogóra to znakomite miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, które pragną odpocząć od gwaru miasta. Znajduje się tu także stadnina koni, a baza turystyczna jest dobrze rozwinięta oraz dostosowana do możliwości finansowych turystów.

Będąc w Białogórze warto odwiedzić pobliskie znane kurorty takie jak Łeba – około 25 km na zachód i skorzystać z okazji i odwiedzić Słowiński Parka Narodowy, na wschód, po pokonaniu zaledwie 20 – 30 km trafią Państwo do Karwi, Jastrzębiej Góry z jej latarnią morską w Rozewiu, czy Władysławowa. A odrobinę dalej zapoczątkowuje się słynna Mierzeja Helska ze kultowymi miejscowościami letniskowymi: Chałupy, Kuźnica, aż po sam Hel.

Bogatą ofertę noclegów w Białogórze znajdziesz TUTAJ

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem