Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Łeba

Łeba nad morzem

Łeba zlokalizowana jest między dwoma jeziorami Łabsko i Sarbsko, a brzegiem Morza Bałtyckiego. Niedawno, w 2007 roku, mająca niecałe 4 tys. mieszkańców miejscowość obchodziła 650-lecie uzyskania statutu miasta.

W kierunku zachodnim od miejscowości rozpościera się Słowiński Park ze znanymi ruchomymi wydmami, jeziorem Gardno a także Łabsko. Na wschód od Łeby także chroni się naturę – w 1976 roku utworzono Rezerwat Mierzeja Sarbska z porośniętymi lasem wydmami.

W mieście z istotnie długą przeszłością łatwo natknąć się na zabytki – na przykład barokowy kościół z XVII-tego wieku ukoronowany szachulcową wieżą z XVIII stulecia. Na lewym brzegu rzeki Łeba zobaczyć można szczątki murów starszego, gotyckiego kościoła św. Mikołaja z 14 wieku.

Niemniej jednak zabytki to nie najistotniejszy powód wizyty tłumów urlopowiczów co roku. Jest nią morze i plaża z masą atrakcji. Łeba to ponad 10 km szerokich, o jasnożółtym, miałkim piasku plaż. W sezonie letnim zorganizowane są tutaj 2 spore strzeżone kąpieliska, a rozciągłość plaż sprawia, iż każdy odszuka coś dla siebie – gwarne, kolorowe fragmenty, jak i niemal opustoszałe, dzikie plaże.

Łeba to też miejsce aktywnego odpoczynku. Warto tu udać się na przechadzkę jednym z ustalonych tras: południowej, spacerowej czy północnej – prowadzą one przez malownicze obszary, głównie do parku narodowego bądź wokół pobliskich jezior. To miejsce lubią również windsurferzy – odbywają się tu mistrzostwa, a na płytkim jeziorze Sarbsko działa szkółka windsurfingowa z wypożyczalnią sprzętu. Są tu również szlaki dla kajakarzy o rozmaitym szczeblu trudności, a każdych wczasowiczów zapraszają statki oferujące rejsy po jeziorze Łabsko oraz Morzu Bałtyckim.

Łeba to niezbicie gwarne wczasowisko, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Odkryjemy tutaj całe mnóstwo wszelakich obiektów gastronomicznych, kafejek, restauracji, potężną liczbę budek pamiątkarskich a także wieloraką bazę turystyczną. Hotele, ośrodki wczasowe, domy gościnne, kwatery a także pokoje w Łebie. Jest tutaj wszystko o czym zaledwie wczasowicze pomyślą.

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem