Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój to miasto-uzdrowisko na Dolnym Śląsku, niedaleko granicy z Czechami. Duszniki – Zdrój to jedno z najstarszych uzdrowisk na terenie naszego kraju. Po dziś dzień ocalał średniowieczny układ starego miasta, zabytkowe kościoły czy dworek Chopina – w którym odbywają się rokrocznie koncerty włącznie z Międzynarodowym Festiwalem Chopinowskim.

Dusznickie uzdrowisko położone jest w pewnym oddaleniu od centrum miasta – co zapewnia kuracjuszom wymaganą ciszę i spokój. W centrum uzdrowiska znajduje się Park Zdrojowy – przez cała wiosnę porasta go morze kwiatów. W parku znajdują się 4 fontanny – wśród nich najbardziej znana jest Kolorowa Fontanna – oprócz zimy, wieczorem, fontanna podświetlana jest wielobarwnymi światłami, które wespół ze słupami wody „tańczą” w takt odtwarzanej muzyki. W parku działa także pijalnia wód mineralnych z wodami: Jan Kazimierz oraz Pieniawa Chopina, przy pijalni – Muszla Koncertowa.

W Dusznikach-Zdroju trzeba odwiedzić Muzeum Papiernictwa – znajduje się ono w pochodzącym z XVII wieku zabytkowym młynie papierniczym, przy rzece – Bystrzyca Dusznicka. Na początku XIX w. dusznicki młyn zaliczany był do grona pięciu najsłynniejszych w Europie. Wytwarzano i wytwarza się do dziś tzw. papier czerpany. Na dodatek, podczas zwiedzania muzeum, można samemu wykonać kartę takiego papieru.

Duszniki-Zdrój to nie jedynie miejscowość kuracyjna – to ośrodek narciarski. W części Dusznik – Zieleńcu panują najlepsze w Kotlinie Kłodzkiej warunki narciarskie. Funkcjonuje tutaj wiele wyciągów i tras narciarskich (jeśli potrzeba – są dośnieżane), około 10 tras narciarskich jest oświetlone po zmroku. Latem, w Zieleńcu, można korzystać z dużej ilości tras rowerowych.

Opracowano na podstawie: www.duszniki.com.pl

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem