Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Wisełka

WisełkaWisełka to malutka miejscowość wypoczynkowa w odległości zaledwie dziesięciu kilometrów na wschód od Międzyzdrojów. Położona na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego, wśród sosnowych lasów, z licznymi trasami do wędrówki rowerowej oraz pieszej – to doskonałe miejsce do odpoczynku dla rodzin a też innych osób ceniących sobie spokój i ciszę.

Miejscowość od brzegu morskiego oddziela około 1200 metrów. Niemniej jednak, trasa wiedzie przez las sosnowy z domieszką buczyny, i sama w sobie jest już nadzwyczajną atrakcją. Z kolei plaża, leżąca u stóp klifu, jest niezbyt szeroka, ale za to piaszczysta i ma klimat dzikiej plaży. Woda morska, jak na Bałtyk jest tu całkiem ciepła, a na pewno cieplejsza niż np w Kołobrzegu. Na południu wsi położone jest natomiast niewielkie jeziorko Wisełka (około 20 hektarów) ma piaszczyste, swobodnie dostępne brzegi – tutaj również jest plaża. Można w tym miejscu wypożyczyć łódź, żaglówkę. To miejsce upodobali sobie wędkarze, można tutaj łowić takie drapieżniki jak okoń lub szczupak, a w okolicznych lasach można znaleźć grzyby.

Na wysokim na 75 metrów wzniesieniu, niedaleko Wisełki znajduje się latarnia morska Kikut. Wieża latarni, zbudowana z cegieł oraz kamieni, ma mniej więcej 18 m. Działa ona od 1962 roku i jest całkowicie automatyczna, a dystans z jakiego widać jej światło to mniej więcej trzydzieści km. Na nieszczęście nie można jej zwiedzać, ale warto ją choćby zobaczyć.

Wisełka, pomimo że to nieduża wieś jest dobrze przystosowana do przyjęcia urlopowiczów. Działa tu niemało pensjonatów, niektóre z początku dwudziestego wieku, ośrodków wczasowych, domów wczasowych proponujących pokoje i kwatery w Wisełce. Bogata jest również baza gastronomiczna, a do miejscowości można dojechać autobusem.

Sprawdź ofertę noclegową w Wisełce pod adresem: www.wiselka.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem