Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Międzyzdroje

MiędzyzdrojeNie ma z pewnością Polaka, który nie kojarzyłby nazwy Międzyzdroje. Ale dlaczego miałoby to dziwić – Międzyzdroje to sławny, znajdujący się na wyspie Wolin, morski kurort. Nie ulega wątpliwości, że rozsławiła je Promenada Gwiazd – nieduży chodnik w otoczeniu hotelu Amber Baltic, w który co roku wmurowywane są odciski dłoni gwiazd teatru, filmu i sztuki. Swoje dłonie „zostawili” między innymi: Krystyna Janda, Anna Dymna, Anna Przybylska, Anna Seniuk, Jan Englert, Janusz Gajos, Gustaw Holoubek a także mnóstwo innych – nie sposób wszystkich przytoczyć. Rok rocznie na początku lipca odbywa się w tym miejscu Festiwal Gwiazd – wiele projekcji filmowych, spektakli teatralnych, wernisaży, spotkań z gwiazdami, co więcej piłkarski mecz gwiazd.

Dla większości odwiedzających, Międzyzdroje to głównie miejsce wakacyjnego odpoczynku nad – najcieplejszym u nas – fragmentem morskiego wybrzeża. Co roku wypoczywa tutaj kilkaset tys. urlopowiczów. Wabi ich śliczna piaszczysta plaża, ciepła woda morska oraz nadmorskie atrakcje i zjeżdżający tutaj chętnie politycy, aktorzy, aktorki, biznesmeni bądź inne sławy. Charakterystycznym miejscem Międzyzdrojów jest Promenada Nadmorska czyli ul. Bohaterów Warszawy. Typowy deptak wśród pięknych, historycznych już, budynków sanatoryjnych, pensjonatów, w sąsiedztwie znajduje się Park Zdrojowy i amfiteatr. Jest tu również multum punktów gastronomicznych, kramików z bursztynem, muszlami i innymi morskimi pamiątkami. Miejscowość leży na skraju Wolińskiego Parku Narodowego, tu też jest dyrekcja parku i Muzeum Przyrodnicze, w którym można dowiedzieć się więcej o parku, jego mieszkańcach oraz rosnących w tamtym miejscu roślinach.

W Międzyzdrojach znajduje się także niewielka baza rybacka – na wschodnich obrzeżach miejscowości oraz zdobione eleganckimi lampami, wysunięte 120 m w morze molo. To niesłychanie chętnie uczęszczane przez wczasowiczów miejsce – zwłaszcza wieczorową porą, kiedy oświetlenie mola i zachodzące słońce tworzą swoistą atmosferę.

Naturalnie Międzyzdroje to niezwykle bogata baza zarówno gastronomiczna jak i noclegowa. Od wyszukanych hoteli i apartamentów, przez ośrodki wczasowe, domy wczasowe czy pensjonaty po pokoje oraz kwatery zapewniające noclegi w Międzyzdrojach.

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem