Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Unieście

Unieście

Unieście – letniskowa miejscowość morska, administracyjnie autonomiczna, ale jednakże traktowana przeważnie z Mielnem jako kompleks. Jest to następstwem tego, iż oba wczasowiska leżą obok siebie, łączy je jedna droga, wzdłuż której, postawiono liczne sklepy, punkty gastronomiczne, obiekty noclegowe, centra rozrywki itd. Granica pomiędzy miejscowościami Mielno i Unieście uległa zatarciu.

Letnisko Unieście jest nadzwyczaj atrakcyjnie zlokalizowane – od północy sąsiaduje z morzem, tymczasem od południa – z znacznym jez. Jamno. Nadbałtycka plaża w letnisku jest szeroka (od trzydziestu do czterdziestu pięciu metrów), najczęściej piaszczysta, z wytyczonym 100-metrowym, wakacyjnym kąpieliskiem. Przy brzegu, w morzu zbudowano jakiś czas temu wykonane z drewna falochrony, na których zazwyczaj siedzą ptaki morskie, a nieraz balansują też turyści pozujący do pamiątkowych fotek. Blisko plaży znajduje się wiele punktów gastronomicznych, smażalni ryb, budek z lodami, goframi, barów.
W miejscowości Unieście w latach 90-tych dwudziestego wieku posadowiono morską przystań rybacką, zaopatrzoną w wyciągarkę. W otoczeniu przystani, na plaży zobaczyć można łodzie rybackie.
Wczasowicze, którzy nie pożądają ścisku na plaży, mogą kroki swe skierować nad jezioro Jamno. Na brzegach jeziora pobudowano liczne przystanie żeglarskie, ze względu na chętnie uprawiane w tym jeziorze sporty wodne. Na Jamnie można żeglować, pływać na łodziach, kajakach, rowerach wodnych itd. Tuż przy długim pomoście przystani Klubu Morskiego usytuowana jest wypożyczalnia sprzętu wodniackiego, stąd również, latem, zabierani są letnicy na rejsy po Jamnie statkiem Mila.
Mielno razem z Unieściem to spory kurort nadmorski, który – z racji wielu rozrywek, dyskotek, klubów – ulubili sobie przede wszystkim ludzie lubiący zabawę, taniec, muzykę i tzw. „nocne życie”.
W okresie letnim Unieście może ulokować naprawdę wielu turystów, albowiem baza noclegowa jest tu bardzo bogata i różnorodna. W Mielnie i Unieściu można znaleźć właściwie każdą odmianę noclegu – o rozmaitym komforcie, poziomie i w zróżnicowanej cenie. Pełna i jednocześnie różnorodna oferta prezentująca noclegi w Mielnie oraz w Unieściu dostępna jest na stronie: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem