Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Kopań

Kopań

Kopań to mała miejscowość nadmorska, położona mniej więcej 3 kilometry na wschód od Darłowa, na morenowym nasypie – od którego pochodzi słowiańska nazwa osady oznaczająca wzniesienie. Z wioski roztacza się piękna panorama Bałtyku i okolicy.

Kopań niegdyś był osadą typowo rolniczą, w dzisiejszych czasach dynamicznie ewoluują w nim usługi turystyczne – budowane są w tej miejscowości domki letniskowe, domy gościnne, pensjonaty i inne obiekty letniskowe. Pośród najnowszych obiektów mieszkalnych można spotkać zajmujące przykłady budownictwa zagrodowego z dziewiętnastego, a nawet osiemnastego wieku.
Miejscowość jest nieco oddalona od brzegu morskiego – w prostej linii do plaży morskiej jest blisko 1,5 km. Ale odcinek ten można wygodnie przejechać rowerem czy przejść pieszo – spokój, cisza, piękna, bogata natura a także świeże powietrze czynią taki 20-to minutowy spacer jest dużą przyjemnością, przede wszystkim że celem jest wygodne, szerokie a także piaszczyste wejście na piękną plażę. Plaża w tej miejscowości nie jest nazbyt szeroka, ale za to piaszczysta, czysta oraz nieprzepełniona nawet w sezonie urlopowym! Otaczające ją niskie wydmy porośnięte są lasem świerkowym, który nasyca tutejsze powietrze pięknym aromatem.
Ciekawostką Kopania jest także drugi zbiornik wodny – spore jezioro przybrzeżne noszące tą samą nazwę. Leży ono bliżej Kopania niż morski brzeg – około pół do jednego km w kierunku wschodnim od miejscowości. Jezioro ukochali sobie szczególnie wędkarze (w jego wodach żyje sporo gatunków ryb) oraz miłośnicy sportów wodnych. Latem pływa po nim mnóstwo rowerów wodnych, żaglówek i innych jednostek wodnych. Zważywszy na sąsiedztwo Morza Bałtyckiego, aura na jeziorze jest niemal zawsze taka jak na Bałtyku – stąd ciągły wiatr i fala, które niezwykle odpowiadają windsurferom. Również ich można nieraz ujrzeć na jeziorze.
Cechą podstawową Kopania jest panująca tutaj spokój i cisza – w niczym nie przypomina on tłumnych kurortów nadmorskich. Turyści mogą wybierać z ofert prezentujących noclegi w Kopaniu: domy gościnne, pensjonaty, domki letniskowe, pokoje i kwatery. Sympatycy wakacyjnych ciekawostek zdołają z kolei spotkać je w ościennej miejscowości Darłowo.

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem