Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Mielenko

Mielenko

Mielenko to maleńka wioska nadmorska naszego pobrzeża nadbałtyckiego, umiejscowiona w pobliżu (2 km) popularnego kurortu – Mielna. Mielenko ogromnie odróżnia się od swojego słynnego oraz gwarnego w sezonie letnim sąsiada. Panuje w tym miejscu cisza oraz spokój, toteż jest to odpowiednie miejsce dla znudzonych hałasem i miejskim rozgardiaszem.

Zobaczymy w tej okolicy przepiękne widoki – np wysadzana sędziwymi drzewami lip ulica wiodąca do Mielna, czy rzadko spotykane u nas, pokryte spragnionymi czystego środowiska porostami, drzewa leszczyny tureckiej wzdłuż drogi do Chłopów. Mimo to w wypadku nabrania chęci na nadmorskie puby, bary, atrakcje, muzykę, dyskoteki i kolorowe stragany, warto wybrać się do Mielna choćby piechotą – potrwa to ok. 20 min. Ażeby dotrzeć do miejscowości Mielno powinno się iść w kierunku wschodnim, natomiast zachodnim sąsiadem Mielenka, odległym o 3km, jest atrakcyjna wioska Chłopy, wpisana w całości do spisu zabytków.
Plaża w letnisku jest dość szeroka, piaszczysta, o drobnym piasku (z malutką domieszką kamieni, jakie w lekko większej liczbie są tylko na brzegu, przy wejściu do morza) i – co najważniejsze – nie tłumna nawet w sezonie. Trasa na plażę biegnie poprzez las mieszany, ciągnący się nieopodal wydm, a zejście plażowe jest piaszczyste, szerokie, łagodne oraz wygodne. Z morza wystają tak specyficzne dla tego pasu wykonane z drewnianych pali falochrony, na których niejednokrotnie wypoczywają mewy.
W porównaniu z tłumnymi kurortami panuje tu cisza, niemniej jednak nie znaczy to, że jest tutaj pusto oraz nie ma niczego. W Mielenku są smażalnie oraz innego rodzaju miejsca gastronomiczne, różnorodne stragany oraz baza noclegowa, na jaką przeważająco tworzą domy gościnne oraz domki wakacyjne i przyczepy campingowe. Pełną ofertę proponującą noclegi w Mielenku, Mielnie znajdziesz tutaj: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem