Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Sarbinowo

Sarbinowo

Położona wzdłuż ulicy Nadmorskiej, równolegle do Bałtyku wieś Sarbinowo, to jedna z ładniejszych miejscowości gminy Mielno. Obecne Sarbinowo leży w sąsiedztwie brzegu Morza Bałtyckiego, ale nie przez cały czas tak było. Niegdyś, letnisko leżało w przybliżeniu 1,5 km od brzegu, lecz morze wymywało brzeg i by chronić wieś na początku dwudziestego wieku wybudowano mur długi na kilometr.

Jak się bez trudu można przekonać mur wytrzymał i ciągle możemy zachwycać się Sarbinowem.
Do dzisiejszych czasów zachował się najbardziej sławny zabytek miejscowości – neogotycki kościół z 1856 r.. Co roku, latem – w połowie sierpnia urządzany jest w tym miejscu festyn w czasie odpustu – przyciąga on tysiące odwiedzających. W świątyni są też wywodzące się z 19. wieku organy, z wykorzystaniem których świątynia jest miejscem mnogich występów chórów, znanych muzyków, śpiewaków operowych. Nie licząc kościoła w Sarbinowie natknąć się można na dawne, dziewiętnastowieczne chaty rybackie oraz pensjonaty z początku wieku XX.
W letnisku, w następstwie jego położenia, znajdziemy rzecz jasna piaszczystą i czystą plażę – idealne miejsce do kąpieli słonecznych i morskich. Latem na plaży działają bary, a nasi milusińscy odkryją dla siebie mnóstwo atrakcji.
Ukochaną przez dzieci ciekawostką miejscowości jest mini zoo, umiejscowione w okolicy skrzyżowania Będzino – Sarbinowo. Na dużym, ogrodzonym, zielonym obszarze bez trudu spotkać można bażanty, kury, pawie, świnki wietnamskie czy kozy miniaturki. Wielbicieli hippiki zaprasza natomiast ościenna, mała stadnina.
Z letniska warto udać się na wschód na spacer do sąsiedniego Mielna przez Chłopy, Mielenko – to ledwo 7 km, a w kierunku zachodnim do latarni morskiej w Gąskach (około pięć kilometrów).
Jeżeli zaciekawiło Państwa Sarbinowo proszę odwiedzić witrynę: www.sarbinowo.com.pl/noclegi/wszystkie oferującą noclegi, pokoje  i kwatery w Sarbinowie.

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem