Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Mielno

Mielno

Jak mówią, Mielno to jeden z najbardziej znanych przez naszych rodaków kurortów nadmorskich na zach. pobrzeżu Bałtyku. Nadzwyczaj interesujące usytuowanie tuż obok Bałtyku i obszernego jeziora Jamno – to dobitna karta atutowa Mielna. Mielno jest także siedzibą władz gminnych.

Najcenniejszym atutem letniska jest morze. Jest ono samoistnym źródłem jodu – mikroelement ten wspiera utrzymanie w zdrowiu paznokci, włosów, skóry i zębów, jego niedostatek z kolei, powoduje niedoczynność tarczycy. Niestety najwięcej jodu zawiera powietrze w czasie jesiennych i wiosennych sztormów.
Ale Mielno dla większości wczasowiczów to głównie rozległa i chroniona plaża. Jest ona piaszczysta, ale gdzieniegdzie można znaleźć na niej mniejsze, barwne kamienie. Na plaży wczasowicze bardzo często zobaczyć mogą łodzie rybackie tutejszych rybaków, dla dzieci atrakcją będzie dmuchane konstrukcje i zjeżdżalnia . Z brzegu w w kierunku morza „wychodzą” drewniane falochrony – miejsce odpoczynku morskich ptaków.
Mielno to pełen ludzi kurort – z sąsiednim Uniesciem spaja je bulwar wzdłuż którego zlokalizowana jest duża ilość budek z lodami, goframi, kafejek, barów, smażalni a także kramów z pamiątkami i miejsc rozrywki. Wieczorową porą letnisko rozbrzmiewa dźwiękami wielu dyskotek.
Bliskość jez. Jamno – jednego z większych w kraju – z płytkimi, cichymi wodami skutkuje tym że na masową skalę odwiedzają je fanatycy sportów wodnych: kajakarze, widsurferzy, kitesurferzy, żeglarze. Jezioro to równie ochoczo odwiedzają wędkarze – mogą oni kupić zezwolenie na łowienie ryb w Gospodarstwie Rybackim i czerpać z bogatych w sieję, sandacza, leszcza, okonia, węgorza, szczupaka czy płoć wód. Jezioro to także miejsce bytowania sporej ilości rodzajów ptactwa wodnego – natknąć się można na czaple siwe, łabędzie, perkozy i różne gatunki dzikich kaczek.
Miłośnicy historii także odszukają coś dla siebie – kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego pochodzący z XV stulecia z wieżą z wieku XVI i barokową, obficie zdobioną kazalnicą z XVIII stulecia. Tuż przy ulicy Kościelnej zlokalizowany jest zespół folwarczny z początku 20. stulecia. Na dodatek w Mielnie są też dwa bunkry i zabytkowa XIX wieczna drewniana willa z tarasem widokowym.
Noclegi w Mielnie to tak naprawdę każdy rodzaj zakwaterowania – od pól kempingowych, przez domy gościnne, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty po luksusowe hotele. Po pełną ofertę prezentującą noclegi w Mielnie zapraszamy na stronę: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem