Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Gąski

Gąski

Gąski – maleńka osada wakacyjna, zlokalizowana na wybrzeżu Bałtyku, pośród pól, z lasem na zachodzie, niedaleko Milena. Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z pierwszej poł. 17. w.
Największą atrakcją miejscowości jest dosyć rozległa, piaszczysta plaża morska, z wałem wydm, zachwycająco porośniętym roślinnością.

Na plażę w Gąskach wiedzie dość dużo przejść – niektóre piaszczyste, inne zaś z niezbyt wysokimi schodami. Nieopodal kąpieliska stoi pobudowana w XIX stuleciu, wysoka na ponad 50 m, zabytkowa, niemniej jednak ciągle użytkowana latarnia morska. Blask z niej, przy dobrej pogodzie jest dostrzegalne z odległości nieomalże 20 mil morskich. Jest ona, jak większość latarń polskiego Bałtyku, udostępniona dla zwiedzających – po przebyciu stu dziewięćdziesięciu krętych, kamiennych schodków, można upajać się pięknym krajobrazem morskim, widokiem na letnisko i ościenne miejscowości. Kolejnym zabytkiem wczasowiska jest dawny Pałac Morski z drugiej poł. dziewiętnastego wieku, w którym dzisiaj jest ośrodek wypoczynkowy. Z miejscowości warto udać się na spacer plażą do sąsiedniej, oddalonej w przybliżeniu ok 2,5 km letniska Sarbinowo. Po przebyciu następnych 2 kilometrów wczasowicz znajdzie się w obrębie następnego wczasowiska – wsi, która nazywa się Chłopy i jest całkowicie wpisana do wykazu zabytków, z powodu zachowanej zabudowy starej wsi rybackiej.
Ten kto zdecyduje się na wczasy w Gąskach, może wybierać wśród wielu kategorii noclegów – kwater, pokoi gościnnych, domów gościnnych, domów wczasowych czy ośrodków wypoczynkowych. Różnorodna i bogata oferta przedstawiającą noclegi w Gąskach dostępna jest na stronie: www.gaski.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem