Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Sianożęty

Sianożęty atrakcje, noclegi, informacje - prtal turystyczny

Nieopodal Kołobrzegu (ok 10 km na wschód), obok Ustronia Morskiego (ok 1 km) położone są Sianożęty – nieduża miejscowość letniego wypoczynku. Położenie nad Zat. Pomorską, w rejonie, gdzie nierzadko występują sztormy oraz wieją ostre wiatry od strony morza, skutkuje tym że atmosfera w okolicy Kołobrzegu przesycona jest jodem.

Badania potwierdzają, iż w tym rejonie jego stężenie jest największe, natomiast jod ma lecznicze właściwości – jego niedobór zaś rodzi choroby tarczycy.
Sianożęty mają bardzo dobra lokalizację nie jedynie jeśli chodzi o bliskość Kołobrzegu , ale też bliskość plaży. Od głównej ulicy miejscowości plażę oddziela zaledwie 400 metrów lądu, a część ośrodków wczasowych znajduje się jeszcze bliżej. Z miejscowości na plażę wiodą trzy, ostatnio wyremontowane, oznaczone zejścia. W ościennym Ustroniu Morskim znajduje się również molo. Plaża w Sianożętach jest całkiem szeroka i piaszczysta.
Sianożęty mają także inne atrakcje aniżeli tylko plaża. W ościennej miejscowości Bagicz jest lotnisko budowane od 1935 r. dla Luftwaffe, a po 1945 r. zajmowała je Armia Czerwona. Od 2012 roku funkcjonuje tam turystyczne lotnisko, ma ono obsługiwać ruch czarterowy i turystyczny samolotów zabierających do dwudziestu osób. Można stąd przelecieć się samolotem lub motolotnią i z lotu ptaka podziwiać krajobrazy.
Następną atrakcją jest okoliczna stadnina koni, czy kursująca pomiędzy Sianożętami oraz Ustroniem Morskim kolejka drogowa. Gdy wspominamy o wycieczkach, to będąc w Sianożętach warto wybrać się na zwiedzanie Kołobrzegu, można stąd wypłynąć w niedługi rejs po Bałtyku. Warto też rozważyć wycieczkę promem odchodzącym na Bornholm i spędzić tam dzień bądź dwa.
Sianożęty to nie tłumny kurort jak Ustronie Morskie czy Kołobrzeg, stąd też jest to kapitalne miejsce na wczasy z dziećmi. Tak baza gastronomiczna a także noclegowa jest bogata i powinna zadowolić większość, nawet wymagających wczasowiczów, przy czym jest z pewnością ekonomiczniejsza niż w oddalonym jedynie o 10 km Kołobrzegu.

Zapraszamy do sprawdzenia oferty noclegów w Sianożętach: www.sianozety.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem