Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Cisowo

Cisowo

W małym oddaleniu od brzegu Morza Bałtyckiego (około 2 km), blisko Darłowa i jeziora Kopań, na wzniesieniu położona jest miejscowość Cisowo. Przez kilka wieków Cisowo było wsią rolną.

Dziś Cisowo to także miejscowość turystyczna, nastawiona w zasadzie na agroturystykę.
Cisowo jest słynne z zlokalizowanej w wiosce elektrowni wiatrowej. Ze względu na ukształtowanie terenu oraz występujące tutaj warunki pogodowe działa tu jeden z największych w naszym kraju zespół elektrowni wiatrowych. Jeden ze szlaków wycieczkowych zaczynający się w Darłowie, przebiegający przez Cisowo, a kończący się nad jeziorem Kopań jest zwany Szlakiem Wiatrów.
Kolejny, dużo dłuższy (powyżej 100 km), to Szlak Zabytków Średniowiecza – przechodzi przez okoliczne miejscowości (Darłowo, Stary Jarosław, Słowino, Dąbki). Na długości jego trasy spotkamy pochodzące ze średniowiecza zabytki: kościoły, zamki, grodziska oraz zabytki budownictwa wiejskiego. Na jego szlaku jest również cisowski, ceglany, pochodzący z XIV stulecia gotycki kościół.
Ażeby dostać się do plaży, trzeba pokonać około 2 kilometry lądu. Jednak Cisowo oferuje również sąsiedztwo jeziora, na którym można zajmować się sportami wodnymi a także wędkować. Po okolicy można pospacerować lub zwiedzać okolicę na dwóch kółkach.
Jeśli zatem, ktoś szuka cichego miejsca do wypoczynku, z dala od miejskiego zgiełku i hałasu, a równocześnie chce dysponować zapleczem w postaci znacznego ośrodka wakacyjnego z typowymi nadmorskimi atrakcjami (Darłówko, Darłowo), to Cisowo będzie dobrym wyborem. Wprawdzie, nie ma tutaj hoteli, ponieważ noclegi w Cisowie to przede wszystkim agroturystyka oraz domki wakacyjne – www.cisowo.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem