Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Wicie

Wicie

Wicie – to faktycznie niewielka miejscowość wypoczynkowa na polskim wybrzeżu – za danymi statystycznymi w wiosce na stałe mieszka poniżej stu mieszkańców.

Wicie położone są oczywiście nad Morzem Bałtyckim, ale podobnie na południu miejscowości znajduje się jezioro przybrzeżne Kopań. Na jeziorze dozwolone jest łowienie ryb, można, uprawiać sporty wodne – różne odmiany mające w nazwie surfing, żeglarstwo lub pływać kajakiem. Pobliże jeziora to również dobre miejsce do przechadzek i eskapad rowerowych. Zatem, dla osób lubiących czynny odpoczynek, a równocześnie ceniących sobie spokój i ciszę, Wicie to wspaniałe miejsce na wakacje bądź urlop. Obręb wsi Wicie i sąsiedztwa stanowi część Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – obszaru chronionego.
Brzeg morza w Wiciu jest w większości piaszczysty, miejscami z drobnymi kamykami, co więcej jest on dość zaciszny. Od miejscowości oddziela ją pas wydm porośnięty typową wydmową roślinnością – lasem z dominacją sosny, znajdziemy też sosnę czarną i mikołajka nadmorskiego.
Choć wioska jest nieduża i nie ma w tym miejscu dużo sklepów, barów, stoisk z lodami i hamburgerami i wielu morskich atrakcji, to nie brakuje ich w sąsiednich: Darłowie, Darłówku (ok 10 km) i Jarosławcu (ok 6 km). Wicie domki, często z bogatą infrastrukturą dla naszych milusińskich, to największa oferta noclegowa skierowana do wczasowiczów. Dla ceniących sobie komfort pojawiają się również propozycje oferujące apartamenty w Wiciu.

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem