Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Rusinowo

RusinowoRusinowo to nadmorska wioska o dość długiej historii (powstała prawdopodobnie w XIII-tym wieku). W najwyższym punkcie Rusinowa stoi neogotycki kościół. Osada została założona w głębi wybrzeża, obecnie wioska „zbliża się” do Bałtyku (ulice: Letniskowa, Sosnowa, Wczasowa czy Bursztynowa). Wioska położona jest między nadmorskimi letniskami Wicie oraz Jarosławiec, mniej więcej 13 kilometrów od Darłowa i 23 od Ustki.

Rusinowo nie leży bezpośrednio nad brzegiem morza – od miejscowości oddziela go , szeroki na około kilometr, pas lasu. Z centrum miejscowości na plażę jest około 2 kilometry, lecz z okolic ulicy Wczasowej, Letniskowej czy Sosnowej – do nadmorskiego brzegu jest jedynie 800 m. Jeśli nie lubisz tłoku na plaży – plaża w Rusinowie bez wątpienia Ci się spodoba. Rusinowska plaża jest najszersza w okolicy, piaszczysta, nie ma tutaj kamieni. Dla zmotoryzowanych, zaletą będzie były drogowy odcinek lotniskowy, dzięki któremu w okolicy plaży jest duży parking. Rusinowo to normalne, małe letnisko – ożywa latem.

Rusinowo domki to dominująca oferta noclegowa tej nadmorskiej wioski. Można również znaleźć kwatery prywatne, pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne, a nawet apartamenty. Tutaj: http://www.jaroslawiec.com.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz, oprócz ofert noclegów w Jarosławcu, także ofertę noclegów w Rusinowie.

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem