Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Kuźnica

Kuźnica nad morzem

Jeszcze w 1663 r. Kuźnica znajdowała się na wyspie, w tamtym czasie Półwysep Helski był łańcuchem wysepek, jakie z biegiem lat złączyły się, tworząc mierzeję, kształtem przypominająca kosę.

Warto, decydując się na wczasy nad morzem zastanowić się nad Kuźnicą – tuż przy plaży, niezbyt tłumnie – oto walory Kuźnicy. Kuźnica, kiedyś najbardziej zasiedlona wioska mierzei, dzisiaj jest częścią Jastarni. Jest to również znana miejscowość urlopowa, urlopowicze zaczęli tu zjeżdżać wraz z wybudowaniem kolei łączącej Hel z Władysławowem w 1922 r. To w tej okolicy linia kolejowa znajduje się najbliżej brzegu morskiego. Nic dziwnego, Mierzeja Helska w sąsiedztwu Kuźnicy jest najwęższa – 200 – 300 m szerokości. Kuźnica to także spory ośrodek rybacki. Miejscowa ludność parała się rybołówstwem od stuleci. I do dzisiaj, nie bacząc na mocno rozwijającą się turystykę w miejscowości przechowywane są tradycje rybackie. Ocalał także rytuał czerwcowej, łodziowej pielgrzymki do kościoła p.w. Św. Pawła i Piotra w Pucku.

Tuż przy Zatoce Puckiej znajduje się port rybacki, chroniony dwoma falochronami, z basenem portowym o powierzchni 3,5 ha. Poszerzono nabrzeże, pobudowano budynek bosmanatu. Tutaj bez trudu można kupić świeżą rybkę, skorzystać z oferty licznych smażalni oraz wędzarni.

Kuźnicka plaża usytuowana jest od strony otwartego morza, jest drobno piaszczysta, szeroka, a na plażę z letniska prowadzą 2 przejścia. Aby dotrzeć do plaży należy pokonać tory kolejowe. Na piaszczystym brzegu natomiast, można natknąć się na kolorowe łodzie rybackie. Szczególnie płytkie wody Zatoki Puckiej stwarzają doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu. Ciekawostką aranżowaną w Kuźnicy jest „Marsz Śledzia”. Impreza ta rozpowszechnia turystykę nad zatoką, bezpieczny odpoczynek nad Bałtykiem i ochronę przyrody. Marsz organizowany jest płycizną zwaną Rybitwią Mielizną między Rewą na stałym lądzie, a Kuźnicą na mierzei. Ponadto, przez Kuźnicę biegnie ścieżka rowerowa.

Tutejszą bazę noclegową stanowią przeważnie pensjonaty i domy gościnne proponujące kwatery oraz pokoje w Kuźnicy. Znajdziemy również pola namiotowe.

Opracowano na podstawie strony: www.kuznica.info.pl

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem