Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Chałupy

Chałupy na mirzei helskiej

Popularna miejscowość wczasowa Chałupy leży na Mierzei Helskiej, jedynie 8 km od Władysławowa. Po raz pierwszy nazwa Chałupy pojawiła się w 1920 roku, aczkolwiek sama miejscowość ma starsze korzenie.

W 1922 r. poprowadzono poprzez Chałupy linię kolejową która połączyła Hel z Władysławowem. Stopniowo, dawna wieś rybacka zaczęła zmieniać się w kultowy kurort nadmorski. W latach 1975-2014 Chałupy były częścią miasta Władysławowo, a od 1.01.2015 – są samodzielną wsią.

Obecnie Chałupy to nade wszystko popularny ośrodek windsurfingu i kitesurfingu. Chałupy, z powodu położenia nad spokojną i płytką Zatoką Pucką to doskonałe wręcz miejsce do lekcji tych sportów. Każdy kto zaś posiada już znaczne umiejętności w tych dyscyplinach może przetestować swoje siły na otwartym morzu. Funkcjonuje tu dużo szkółek i wypożyczalni sprzętu, wobec tego każdy zdoła spróbować, być może będzie to jego ulubiony sport. Co więcej, od lat, w Chałupach odbywają się regaty dawnych łodzi rybackich. Chałupy to także, lub przede wszystkim, plaża i połączone z nią kąpiele morskie oraz słoneczne. W pobliżu ul. Bosmańskiej, w sezonie letnim czynne jest strzeżone kąpielisko. Urlopowiczów wita czysta, piaszczysta i szeroka plaża, na której nie ma ścisku. Niedaleko wsi znajduje się plaża nudystów, którą pod koniec lat 80-tych hitem „Chałupy welcome to” rozreklamował Zbigniew Wodecki.

Jeżeli frapujesz się jakie noclegi nad morzem wziąć pod uwagę planując letni wypoczynek, może skusisz się na Chałupy? Baza gastronomiczna i turystyczna jest tutaj na tyle bogata, iż każdy winien wyszukać coś co będzie jemu odpowiadać.

Na podstawie strony: www.chalupy.net.pl

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem