Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Darłowo

Darłowo

Darłowo malownicza miejscowość wzniesiona obok ujścia rzeczki Wieprzy do Bałtyku, dysponujące wartościowymi, wspaniałymi zabytkami architektury i bogatą historią. Jednak Darłowo to nie tylko wspaniałe zabytki, ale również zdrowotny mikroklimat, dwadzieścia km rozległych plaż i niezanieczyszczone środowisko.
Piękno tego miasta przyciąga rok rocznie tysiące zwiedzających.

Przez wzgląd na lekkie oddalenie od plaży, noclegi w Darłowie – w południowej jego części i w centrum Darłowa – są najczęściej tańsze i są wspaniałą alternatywę dla wczasowiczów planujących urlop w ekonomicznej wersji.
Pierwsze notatki o Darłowie pochodzą z 11. w., kiedy to na położeniu współczesnego miasta Darłowo była osada rybacka, której ludność trudniła się zwykłymi dla rejonu zajęciami – żeglarstwem, rybołówstwem czy tkactwem. Status miasta Darłowo uzyskało z początkiem czternastego stulecia co, wzmogło rozrost Darłowa i umożliwiło w połowie XIV w. budować zamek książęcy.
Dziś średniowieczny Zamek Książąt Pomorskich jest dostępny do zwiedzania i sprawuje rolę muzeum. Niezależnie od prezentacji stałych, tworzone tam są ogromnie zajmujące ekspozycje czasowe. Oprócz tego na zamku organizowane są liczne imprezy kulturalne.Z zabytkowych budowli można jeszcze wyliczyć kościoły: Mariacki, św. Jerzego i św. Gertrudy bądź Kamienną Bramę – szczątki fortyfikacji grodzkich.
Najbardziej rozpoznawalna dzielnica Darłowa – Darłówko zlokalizowana jest tuż nad Morzem Bałtyckim. W Darłówku działa też port turystyczny, rybacki i przeładunkowy. Odwiedzający mogą podziwiać tu jednostki pływające o długości do siedemdziesięciu pięciu m oraz zanurzeniu aż do 4 m. Przy wschodnim fragmencie nabrzeża cumują statki spacerowe, oferujące letnikom wycieczki po Bałtyku.
Przy wejścia do portu stoi latarnia morska. Dzisiaj wieża latarni ma wysokość 22 metry. Latarnię pobudowano w XIX. stuleciu jej wieża była wtenczas dużo niższa i dopiero następne naprawy spowodowały, że stała się pełnoprawną latarnią. Obecnie urlopowicze mogą zachwycać się stanem z 1927 roku, kiedy odbył się ostatnia odnowa budynku.
By kutry, statki, jachty zdołały wypływać w morze, na rzece postawiono wyjątkowy, rozsuwany most, scalający Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Powinno się go zobaczyć, gdyż jest to jedyny taki most w naszym kraju.
Pełną ofertę prezentującą noclegi w Darłowie znajdziesz pod adresem: www.darlowo.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem