Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Chłopy

Chłopy plaża

W sąsiedztwie Mielna, ok 20 km na zachód od Dąbkowic, zlokalizowana jest maleńka, rybacka, wieś – Chłopy. Nie jest to tłumny kurort jak pobliskie letniska Mielno czy Unieście, jest to natomiast sielankowe i sielskie letnisko. Z czasem, wraz z rozkwitem turystyki w okolicy, Chłopy w podobny sposób zatracają własny typowo rybacki nastrój.

Jeżeli wybierają Państwo noclegi nad morzem, warto rozważyć poniższe atuty wsi Chłopy.
W przeciwieństwie do innych morskich miejscowości osada ta w całości została wprowadzona do spisu zabytków – by uchować nastrój dziewiętnastowiecznej wsi rybackiej. Ocaliło się tu niemało zabytkowych, pochodzących z XIX wieku chałup o charakterystycznej dla tego obszaru konstrukcji szachulcowej. Chłopy mają klimat żywego skansenu, przyciąga to wczasowiczów, szukających czegoś innego.
Ale Chłopy to nie wyłącznie „skansen” – to dodatkowo normalne letnisko z szeroką, piaszczystą i czystą plażą, otoczoną od płd. pasem niewielkich wydm, porośniętych trawami oraz lasem sosnowym, tworzącym, wspólnie z morskim powietrzem nasyconym jodem swoisty morski mikroklimat. W sezonie letnim kąpielisko jest strzeżone przez ratowników. Niezapomniane wrażenie na wczasowiczach stwarza też przystań rybacka – i „parkujące” na plaży łodzie rybackie, można powiedzieć, iż w tym miejscu odpoczywa się w cieniu łodzi rybackich. Przystań to dodatkowo punkt gdzie można zakupić tanią i zwłaszcza dopiero co złowioną rybkę. Wszyscy ci, którzy nie chcą oddawać się na wakacjach osobistym smażeniem – na wędzoną i smażoną rybkę zapraszają okoliczne smażalnie i wędzarnie. Ci, którzy mają ochotę poddać próbie swe zdolności wędkarskie, mogą wziąć udział w urządzanych za pośrednictwem miejscowych rybaków rejsach wędkarstwa morskiego.
W sąsiedztwie plaży, zaraz za wydmami znajdują się pierwsze domy, gdzie znaleźć można stosunkowo tanie noclegi Chłopy zaś, to ofita baza noclegów – campingi, domy gościnne, pokoje gościnne, pensjonaty oraz domki wakacyjne – a także przystosowana do zasobności każdego urlopowicza.

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem