Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Darłówko

Darłówko

Darłówko – nadmorska część ślicznego, zabytkowego a do tego pamiętającego wieki średnie miasta Darłowa – leży w pobliżu ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku. Atrakcyjna lokalizacja tuż przy morzu, oddziaływający leczniczo ze względu na znaczną wilgotność oraz zawartość jodu mikroklimat, piękno i zabytki Darłowa, moc atrakcji a także przeróżna baza gastronomiczna oraz noclegowa Darłówka sprawiają, iż od dawna przyjeżdżają w to miejsce na wakacje rzesze letników z Polski i również z zagranicy.

Na letników czeka tu ładna plaża – a w istocie dwie, ponieważ tutejsza plaża podzielona jest na wschodnią oraz zachodnią dzięki uchodzącej w tym miejscu do Morza Bałtyckiego rzeczkę. Plaża wschodnia w niektórych miejscach jest odizolowana od morza większymi kamykami, aczkolwiek rozmieszczano na niej pole do gry w siatkówkę a także atrakcje dla naszych latorośli: trampolinę, zjeżdżalnię itp. Plaża zachodnia wybitniej wspomaga plażowanie – jest znacznie rozleglejsza i piaszczysta, nie ma również kamieni charakterystycznych dla wschodniej. Na zachodniej plaży możemy wypożyczyć sprzęt wodny, albo wykorzystać propozycję morskich atrakcji.
Bardzo blisko brzegu morskiego umiejscowione są liczne pensjonaty ośrodki wypoczynkowe i inne obiekty proponujące noclegi w Darłówku. Zazwyczaj są one nieznacznie droższe od tych, które położone są dalej od brzegu Morza Bałtyckiego, jednak nie jest to normą. Cena noclegów jest zależna również od rodzaju obiektu oraz standardu pokoju, apartamentu lub domku.
Do jednych z największych ciekawostek Darłówka kwalifikują się latarnia oraz port. Port ma 3 kilometry długości i zbudowano go nad rzeką Wieprzą, tuż u jej ujściem do Morza Bałtyckiego. Port, głównie rybacki, spełnia też funkcje przeładunkowe oraz turystyczne – cumują tutaj liczne stateczki wycieczkowe. Jest też obiektem wielu przechadzek urlopowiczów. Przy wejściu do portu jest zlokalizowana także czynna latarnia morska – to ceglany budynek z wieżą o wysokości dwudziestu dwóch m. Latarnię zbudowano w 19. w. i obecnie jest ona przeznaczona do zwiedzania od czerwca aż do września. Ciekawostką miejscowości jest niewątpliwie most wybudowany na rzece Wieprzy, spinający obie części Darłówka. To niespotykany w Polsce most rozsuwany. Hobbystów militariów i motoryzacji zainteresuje fakt, iż tu rok rocznie, w ostatnim tygodniu czerwca aranżowany jest Zlot Historycznych Pojazdów Militarnych.
W Darłowie znajdziemy wiele dobrze uratowanych zabytków. Wśród nich są średniowieczne świątynie oraz kultowa Kamienna Brama.W samym centrum miasta oraz na jego krańcach przygotowano także rozmaitą bazę noclegową. Z racji lekkiego oddalenia od Bałtyku, noclegi w Darłowie – w południowej jego części i w centrum Darłowa – są najczęściej tańsze i stanowią świetną opcję dla turystów planujących wczasy w ekonomicznym wariancie.

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem