Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Trzęsacz

Trzęsacz ruiny kościołaTrzęsacz to prawdopodobnie w najbardziej znana miejscowość letniskowa w nadmorskiej gminie Rewal. Tą popularność zawdzięcza ruinom kościoła wybudowanego w wiekach średnich. Kościół został wybudowany ok 2 km od klifowego urwiska, z czasem Bałtyk zabierał jednak brzeg i już w tysiąc osiemset dwudziestym roku od urwiska kościół dzieliło tylko trzynaście metrów. Morze było nieugięte i w 1901 roku załamywała się pierwsza, północna ściana kościoła.

Ostatnie zsuniecie było w 1994 roku pozostawiając wyłącznie resztki ostatniej południowej ściany. W dzisiejszych czasach urwisty brzeg jest pieczołowicie chroniony przed abrazyjną aktywnością morza. Po obejrzeniu szczątek kościoła, warto udać się do neogotyckiego kościoła w głównym punkcie miejscowości czy zespołu pałacowo folwarcznego z drugiej poł. 18. stulecia z rozległym ogrodem w którym są leciwe lipy drobnolistne – monumenty przyrody.

Trzęsacz to naturalnie również uroki kąpieli słonecznych i morskich – plaża jest piaszczysta z kolorowymi kamykami oraz strzeżona. Co prawda, na plażę, ze względu na spora skarpę, wiodą strome schody, jednak za to na przedłużeniu ich, utworzono punkt widokowy, można z tego miejsca zachwycać się panoramą okolicy oraz ruin kościoła. Jak już będziemy w Trzęsaczu warto udać się do pobliskiego ośrodka jeździeckiego. Można tu skorzystać z lekcji jeździectwa, lub szlifować swe umiejętności hippiczne.

Dodatkową ciekawostką tej letniskowej miejscowości stanowi ciągnąca się tędy, działająca linia kolejki wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. W sezonie warto udać się na przejażdżkę składem w stylu retro holowanym przez ciuchcię na trasie Pogorzelica – Trzęsacz – przede wszystkim dzieci będą zadowolone z takiej wycieczki.

Rozważając powyższe atrakcje letniska należy pomyśleć czy nie należałoby się wybrać się do Trzęsacza na wczasy. Noclegi w Trzęsaczu, jak w wielu morskich kurortach, to różnorodna oferta podobnie jak pod względem ekonomicznym jak i pod względem świadczonego luksusu i standardu.

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem