Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Pobierowo

Pobierowo plażaJeżeli ktoś wypatruje faktycznie ładnej plaży, pragnie wczasów pośród sosnowego lasu, z dala od miejskiego zgiełku – Pobierowo będzie idealnym wyborem. Pobierowo swą wypoczynkową karierę zapoczątkowało w początkach 20. w. gdy rozpoczęto sprzedawać działki leśne pod budowę domków wypoczynkowych.

Do początku II-giej Wojny Światowej powstało tu ok 1000 domków. Było tutaj jedno z bardziej lubianych miejscowości letniego odpoczynku mieszkańców Berlina.

Pobierowo to piękna i regularnie sprzątana plaża. Sceptyków niech przekona o tym nadanie certyfikatu Błękitnej Flagi, Pobierowo było jedną z pierwszych miejscowości nadbałtyckich, którym przyznano ten certyfikat. Żeby dotrzeć na plażę, należy przejść rosnącym prawie wszędzie lasem. Centralne przejście wiodące na plażę jest wygodne i zejście nim nie powinno być problemem dla wczasowiczów. Jedną z lubianych atrakcji, wspomaganą przez miejscowe władze, jest wakacyjna Akademia Słońca. To atrakcja pokazująca, że plaża to nie tylko opalanie się i kąpiele morskie. Zajęcia rekreacyjno-sportowe przystosowane są nie tylko dla dzieci i ich rodziców ale także dla seniorów. Dla potrzeb Akademii Słońca wyodrębniono kawałek plaży, gdzie rozlokowano miejsca do uprawiania sportów i boiska. Na specjalnej platformie, od rana do wieczora, pod opieką instruktora można ćwiczyć, tańczyć albo medytować.

Cichutkie i statyczne wiosną, zimą i jesienią Pobierowo, razem z początkiem wakacji zamienia się w dynamiczną, wakacyjną miejscowość. Wtedy, by spełnić potrzeby przyjeżdżających tu tłumnie wczasowiczów, w Pobierowie błyskawicznie rozpoczynają działalność stoiska pamiątkarskie, sklepiki, bary i centra rozrywki; a zamknięte poza sezonem letnim restauracje i kawiarnie zaczynają „sezon”. Także baza kwater, w skład której wchodzą różnego typu ośrodki wczasowe, pensjonaty, domy wakacyjne, domki nad morzem, najczęściej jest dostępna w sezonie późnowiosennym i letnim, aczkolwiek z każdym rokiem przybywa także obiektów całorocznych, proponujących noclegi w Pobierowie przez okrągły rok.

Sprawdź ofertę noclegów w Pobierowie na stronie: www.pobierowo.info.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem