Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Karwieńskie Błota

Karwieńskie BłotaKarwieńskie Błoto założono prawdopodobnie na początku XVII stulecia na obszarach poprzednio definiowanych jako grzęzawiska nieodpowiednie do celów osadniczych. Dokonali tego osadnicy z Fryzji – zaznani w budowaniu osad na terenach podmokłych i zalewanych przez wodę.

Wioskę wybudowano ściśle z holenderskimi projektami – zabudowania stawiano w 2 szeregach, a sąsiedztwo osuszono. Budowano tutaj domy i zabudowania gospodarcze w konstrukcji szachulcowej. Do dziś uchował się budynek z końca XVIII w. – niestety został wielokrotnie przebudowany oraz utracił swój oryginalny styl. Potomkowie „Olendrów” mieszkali na tych obszarach aż do końca II Wojny Światowej – kiedy to zostali wysiedleni na tereny Niemiec. Po dawnych osadnikach pozostały w tym miejscu resztki cmentarza.

Karwieńskie Błota wczasy nad morzem

Dzisiejsze Karwieńskie Błota to dwie miejscowości. Karwieńskie Błoto I to starsza wioska, położona w większej odległości od morza, w sąsiedztwie zasadniczego szlaku komunikacyjnego, tuż przed wjazdem do Karwi, jest niejako tańszą alternatywę noclegową dla turystów, którzy – wybierając ekonomiczne wczasy – mają ochotę używać ślicznej, szerokiej oraz piaszczystej plaży, rozrywek i  atrakcji w Karwi. Dystans od Karwieńskiego Błota I do morskiego brzegu to trochę ponad 2 km. Krótsza droga wiodąca na brzeg morski wiedzie skrajem miejscowości Karwieńskie Błoto II, które leży bliżej morza.

W obu tych miejscowościach dopiero w latach siedemdziesiątych dwudziestego w. rozpoczęła się rozwijać turystyka. Wioski proponują cichy, uspokajający relaks, równocześnie proponując normalne wakacyjne atrakcje w pobliskiej Karwi. Oczywiście w Karwieńskich Błotach łatwo znaleźć dobraną do naszych wymagań ofertę noclegową. Jedną ze stron, która prezentuje noclegi w Karwieńskich Błotach to: www.karwienskieblota.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem