Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Rewal

Rewal wczasy w RewaluRewal – siedziba przymorskiej gminy na Zachodnim Pomorzu, jednocześnie to jedno z bardziej rozpoznawalnych wczasowisk. Pierwsze adnotacje o miejscowości datują się na koniec 14 wieku kiedy działała w tej miejscowości gospoda.

Najwcześniejsi wypoczywający pojawili się w miejscowości w latach 30-tych 19. w. a już w 1914 r. w Rewalu przebywało już więcej niż 2 tys. wczasowiczów, zwłaszcza berlińczyków oraz pobliża.

Miejscowość usytuowana jest na wysokiej skarpie, a główne przejście na piaskową plażę wiedzie udostępnionymi w 2009 r. schodami z miejscem widokowym – ulubionym przez urlopowiczów miejscem, specjalnie wizytowanym w czasie zachodu słońca. Na plaży przykuwa wzrok przystań rybacka z kolorowymi kutrami rybackimi, na tle których letnicy ogromnie często się fotografują. Obok bazy rybackiej zlokalizowano Aleję Zakochanych razem z ławeczką Romea i Julii i Pomnik Rybaka.

Poprzez letnisko przechodzi też działająca ciągle, zabytkowa linia kolejki wąskotorowej, w wakacyjne weekendy można udać się Ciuchcią Retro, zaprzęgniętą w parowóz z 1952 r., na wycieczkę do sąsiadujących miejscowości. Rewal stawia także duży nacisk na aktywny odpoczynek. Rewal Bike System to sieć wypożyczalni rowerów, działająca w miejscowościach gminy, popularyzująca ekologiczny rodzaj przemieszczania się i zwiedzania sąsiedniej okolicy. Oczywistą mocną stroną wypożyczalni jest fakt, iż pojazdy można wynająć w jednej z miejscowości zaś oddać w innej. Co więcej, za przewożenie pojazdu z wypożyczalni nie pobiera opłat Rewalska Kolej.

Rewal to gwarne letnisko z dużą ilością kafejek, kiosków z pamiątkami, miejsc rozrywki, dorożkami i z wesołym miasteczkiem. To dodatkowo lokalne centrum kulturalne, szczególnie w okresie wakacyjnym. Z amfiteatru brzmi muzyka nieomalże przez cały sezon letni – ma miejsce w tej okolicy 30 do 50-ciu imprez artystycznych. Grali koncerty tutaj min. Bajm, Golec uOrkiestra, Kayah, Trubadurzy, a także Goran Bregović czy The Animals. Letnisko zaprasza również na koncerty gwiazd kabaretu – byli tu Koń Polski, Jerzy Kryszak, OTTO, Rak.

Noclegi w Rewalu to wieloraka propozycja dobrana do dyspozycja ekonomicznej i preferencji letników. Odszukamy tutaj pensjonaty, domy gościnne i wczasowe, pokoje oraz kwatery i pola namiotowe oraz kempingi.

Informacje na podstawie strony: www.rewal.com.pl

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem