Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Łazy

Łazy

Łazy to urocza, nadmorska wieś położona niedaleko Mielna. Osobliwe zlokalizowanie między morzem a dwoma jeziorami Bukowo oraz Jamno kusi zarówno letników oraz wędkarzy. jez. Jamno – 9. wobec powierzchni jezioro w Polsce. Obejmuje powierzchnię więcej niż dwa tysiące dwieście ha.

Wbrew znacznej powierzchni to niezmiernie płytkie jezioro. Średnia głębokość to mniej więcej 1,5 m a maksymalna ok 4 metry. Po jeziorze można również wybrać się na eskapadę statkiem wycieczkowym.
Na wszystkich spragnionych bezpośredniego kontaktu z naturą oczekuje Rezerwat Łazy. Rezerwat to obszar lesisto bagienny o powierzchni lekko ponad dwustu ha utworzony w 2007 r. Zachowuje się w nim ekosystem torfowiskowy i leśny, a w szczególności rzadkie i charakterystyczne dla tego okręgu rodzaje roślin np: storczyka Fuchsa i woskownicę europejską. Rezerwat jest fragmentem obszaru strzeżonego krajobrazu – „Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego”.
Dla fascynatów kąpieli morskich i słonecznych kartą atutową wczasowiska będzie piaszczysta, szeroka, piękna i dzika plaża w Łazach, o wygodnych zejściach do morza, lecz niespecjalnie szeroka. Cechuje ją również nieregularny kształt linii brzegowej. Zakończona jest wydmami o przeciętnej wysokości, porośniętymi uroczym lasem sosnowym oraz trawami , natomiast same wejścia są przeważnie zaopatrzone w wygodne schodki. Las ów ma znaczne cechy medyczne – wspomaga rehabilitację górnych dróg oddechowych. Dodatkowo najbliższą okolicę można podziwiać z wieży obserwacyjnej.
Niedaleko za wydmą umiejscowione są pierwsze budynki – przeważnie są to ośrodki wczasowe, domy gościnne a także pensjonaty w Łazach. Z nich jest naprawdę blisko na plażę. Dlatego urlopowicze, lubiący mieszkać obok plaży i morza, często decydują się na noclegi w Łazach.
Prócz miłośników plażowania oraz morskich fal, do Łazów – mając na uwadze bliskość dwóch czystych, zarybionych jezior o przyzwoicie zagospodarowanych krajach – przyjeżdżają tutaj miłośnicy sportów wodnych (kajakarstwa, żeglarstwa, windsurfingu, kitesurfingu) a również wędkarze. Mogą oni nabyć zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Upoważniają one do wędkowania na spining a także na dwie wędki w rejonie całego jeziora Jamno – można tu złowić okonia, węgorza, sandacza, sieję. Najwięcej jednakże jest tzw. drobnej rybki.

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem