Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Dziwnów

DziwnówDziwnów to nieduże miasteczko turystyczne położone na pn-zach wybrzeżu Morza Bałtyckiego w Zachodniopomorskiem. Najwcześniejsze, spisane wzmianki o Dziwnowie pochodzą z połowy XIII wieku. Dziwnów położony jest w części na wschodnich krańcach wyspy Wolin, a w części na Mierzei Dziwny. Tereny te spina zwodzony most wybudowany na Dziwnej. Od południa miejscowość otacza Zalew Kamieński oraz Zatoka Wrzosowska, które stanowią część rzeki Dziwny. Sama rzeka z kolei łączy Dziwnów i Zalew Szczeciński. W zach. części miejscowości znajduje się jezioro o nazwie Martwa Dziwna, które jest pozostałością starego ujścia rzeki Dziwny i wraz z okolicą jest użytkiem ekologicznym. Chronią się w nim rozmaite gatunki ptaków, zarówno wędrownych jak też osiadłych.

W Dziwnowie zostało wytyczone piaszczyste kąpielisko o długości osiemset metrów, natomiast obok plaży, grzbietem wydm biegnie nowoczesna promenada, którą można spacerować albo relaksować się w dającym cień sąsiedztwie roślinności pokrywającej wydmy. Na plażę prowadzi duża liczba zejść, przy których zorganizowana jest baza sanitarna. Na plaży na urlopowiczów czekają rozliczne atrakcje: czysty, drobny piasek, przejażdżki po morzu na bananie, skutery wodne, a dla maluchów nadmuchiwane zamki i zjeżdżalnia wodna.

Ze względu na różnorodność akwenów wodnych – morze, zalew oraz rzeka – Dziwnów to znakomite miejsce do uprawiania sportów wodnych. Z tych samych powodów jest to wielce interesujące miejsce dla amatorów wędkarstwa. W Dziwnowie można złowić takie ryby jak na przykład: leszcz, okoń, szczupak, lin czy sandacz i łosoś. Dziwnów to również siedziba władz gminnych, morski i rybacki port oraz przystań na około 20 jachtów. Latem z przystani pasażerskiej zabierają turystów stylizowane na stare, pirackie, statki wycieczkowe w rejsy po Morzu Bałtyckim albo po Zalewie Kamieńskim i do miasteczka Kamień Pomorski. Niewątpliwą atrakcją dla turystów biorących udział w rejsie po Morzu Bałtyckim jest moment płynięcia pod zwodzonym mostem. W okolicach portu letnik z łatwością znajdzie miejsce w jakim można raczyć się świeżą rybą.

Urlopowicze mogą liczyć na bogatą bazę kwater w Dziwnowie. Oferta jest bardzo szeroka. Tak domki letniskowe jak i różnego rodzaju apartamenty oraz pokoje w Dziwnowie są różnorodne pod względem standardu, ceny i usytuowania wobec plaży.

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem