Dąbkowice noclegi, informacje, wczasy w Dąbkowicach

Dąbki

Dąbki

Około 6 kilometrów na północny wschód od Dąbkowic leżą Dąbki – to nadmorska wieś uzdrowiskowa, atrakcyjnie umiejscowiona po środku Pobrzeża Słowińskiego. Brzeg morski ogranicza Dąbki od północy z kolei od południa otacza je duże, bowiem o powierzchni w przybliżeniu 18 kilometrów kwadratowych jez. Bukowo.

Taka lokalizacja sprzyja rozwojowi turystyki, nadzwyczajnie zaś czynnego wypoczynku – zachęca do wypadów, zaś porządnie zagospodarowany skraj jeziora Bukowo pociąga wielbicieli wodnych sportów (np. żeglarstwa) i wędkarstwa. Zlokalizowane tutaj w dużej liczbie wypożyczalnie proponują wyposażenie wodniackie, a szkółki – lekcje windsurfingu, kitesurfingu, żeglarstwa i pozostałych dyscyplin. Nad jeziorem funkcjonuje też przystań żeglarska, a w sezonie wakacyjnym po jeziorze pływa nieduży statek spacerowy.
Oczywiście najważniejszą atrakcją Dąbek jest sąsiedztwo Morza Bałtyckiego oraz plaża, która jest szeroka oraz piaszczysta. Na piaszczystym skraju morza, gdzieniegdzie w pobliżu samego zejścia do morza, natknąć się można na ładne, wielobarwne, niewielkie kamyczki, ba nawet kawałki bursztynu – perły Morza Bałtyckiego. Nieopodal plaży, wśród rosnącego na wydmach, lasu sosnowego, rozciąga się dosyć długa, bo aż sześciokilometrowa promenada.
Dąbki, z racji zdrowego mikroklimatu – morskie oraz czyste powietrze nasycone jodem, mieszające się z aromatem pobliskich sosen i rozległych lasów, oraz dużą wilgotność powietrza – osiągnęły w 2007 r. stan prawny uzdrowiska. W następstwie tego, wyjąwszy zwykłych turystów i wędkarzy, do miejscowości tej przez 365 dni w roku przyjeżdżają kuracjusze. Kuruje się tutaj m.in. różne dolegliwości reumatyczne, kardiologiczne, choroby układu oddechowego i nerwice.
Jeśli zainteresowały Państwa Dąbki i chcieliby Państwo spędzić tam wakacje – proszę odwiedzić stronę: www.dabki.pl/noclegi/wszystkie – znajdą tam Państwo bogatą ofertę noclegów w Dąbkach.

Polecamy

Darłowo Noclegi

darłowo noclegi nad morzem

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Wczasy z Dziećmi nad Morzem

wakacje z dziećmi nad morzem